Aneks:Język galicyjski - koniugacja czasownika facer

Z Wikisłownika – wolnego słownika wielojęzycznego
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Koniugacja czasownika facer
Liczba – Número pojedyncza – singular mnoga – plural
Osoba – Persoa pierwsza druga trzecia pierwsza druga trzecia
Indicativo
presente fago fas fai facemos facedes fan
copretérito / imperfecto facía facías facía faciamos faciades facían
pretérito / perfecto fixen fixeches fixo fixemos fixestes fixeron
antepretérito / pluscuamperfecto fixera fixeras fixera fixeramos fixerades fixeran
futuro farei farás fará faremos faredes farán
pospretérito / condicional faría farías faría fariamos fariades farían
Liczba – Número pojedyncza – singular mnoga – plural
Osoba – Persoa pierwsza druga trzecia pierwsza druga trzecia
Subxuntivo
presente faga fagas faga fagamos fagades fagan
pretérito fixese fixeses fixese fixésemos fixésedes fixesen
futuro fixer fixeres fixer fixermos fixerdes fixeren
Liczba – Número pojedyncza – singular mnoga – plural
Osoba – Persoa pierwsza druga trzecia pierwsza druga trzecia
Imperativo
--- fai --- --- facede ---
Infinitivo conxugado facer faceres facer facermos facerdes faceren
Formas nominais
bezokolicznik – infinitivo facer
imiesłów czynny – xerundio facendo
imiesłów bierny – participio feito